بازدید: 640 بازدید
افزودن ساعت به پاورپوینت

اضافه کردن ساعت به پاورپوینت یک ویژگی عالی است که می توانید در ارائه ی خودتان با پاورپوینت به کار ببرید. داشتن ساعت در اسلایدها می‌تواند به مخاطبان شما کمک کند که زمان را پیگیری کنند. در صورتی که بعد از ارائه باید در جای دیگری باشند، یا با دانستن اینکه زمان استراحت به زودی فرا می‌رسد، تمرکز خود را حفظ کنند. در این پست از سایت طرحیکا با 2 راه آسان برای افزودن ساعت به پاورپوینت و استفاده در ارائه های خود آشنا خواهید شد.

نمایش زمان در پاورپوینت

اضافه کردن یک ساعت برای نمایش زمان در پاورپوینت می تواند واقعا مفید باشد. در مورد همایش های بزرگ با ارائه‌ها و رویدادهای مختلف، افزودن یک ساعت به پاورپوینت می‌تواند به مخاطبان شما کمک کند تا زمان خود را بهتر مدیریت کنند. اگر محدودیت زمانی برای ارائه خود دارید، افزودن یک ساعت پاورپوینت برای نمایش زمان نیز می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که از برنامه تعیین شده عقب نمی افتید.

افزودن ساعت به پاورپوینت بسیار آسان است! در اینجا 2 راه آسان برای نشان دادن زمان در اسلایدهای ارائه خود پیدا خواهید کرد.

نحوه اضافه کردن ساعت به پاورپوینت

روش اول: قابلیت داخلی پاورپوینت

اگر می خواهید ارائه پاورپوینت شما زمان را نشان دهد، خوشبختانه یک تابع داخلی وجود دارد. فقط باید به برگه Insert > Date & Time (در گروه “Text”) بروید.

آموزش اضافه کردن ساعت به پاورپوینت قسمت اول

سپس پنجره جدیدی خواهید داشت که در آن می توانید اطلاعاتی را که می خواهید نمایش دهید سفارشی کنید. کادر تاریخ و زمان را علامت بزنید و سپس از پیکان برای انتخاب بین راه‌های مختلف برای انتقال تاریخ/زمان خود استفاده کنید. فراموش نکنید که بررسی کنید که گزینه Update automatically نیز علامت زده شده است.

آموزش اضافه کردن ساعت قسمت دوم

در نظر داشته باشید که این ساعت تنها زمانی به روز می شود که اسلایدها را تغییر دهید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در یک اسلاید بمانید، احتمالاً خیلی به کار شما نیاید. همچنین، از آنجایی که این قابلیت به پاورقی اضافه می شود، گزینه های قابل تنظیم زیادی برای آن وجود ندارد. با این حال، این یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال راهی ساده و موثر برای نشان دادن زمان در پاورپوینت خود هستند بدون اینکه حواس مخاطبان را پرت کند.

روش دوم: اضافه کردن ساعت فلش به پاورپوینت

اگر یک ساعت برای پاورپوینت می خواهید که بیشتر از یک پاورقی بوده و نمایشی چشم نواز داشته باشد، همیشه می توانید از ساعت های فلش استفاده کنید! این کار به آسانی جستجوی سریع گوگل برای عبارت «ساعت فلش رایگان» یا (free flash clocks) است. آنچه شما به دنبال آن هستید یک فایل به فرمت .swf است که می توانید آن را در پاورپوینت خود کپی کنید. اگر سایت یک کد ارائه می دهد، آن را از قسمت http://… تا قسمت swf کپی کنید. سپس لینک کپی شده را در مرورگر خود وارد کنید. با این کار می توانید آن را به طور خودکار دانلود کنید. فایل .swf را روی دسکتاپ خود ذخیره کنید. از آن زمان به بعد، به راحتی می توانید آن را بکشید و در ارائه پاورپوینت خود رها کنید! پس از شروع ارائه، فلش پلیر ساعت را پخش می کند.

آموزش اضافه کردن ساعت به ارائه پاورپوینت قسمت سوم

با این حال، در نظر بگیرید که همه ی نسخه های پاورپوینت از فلش پلیر پشتیبانی نمی کند. می توانید از افزونه فلش پلیر استفاده کنید. ساعت های فلش نیز به اتصال دائمی اینترنت نیاز دارند. با وجود همه اینها، ساعت های فلش هنوز هم راهی عالی برای نمایش زمان در حین ارائه شما هستند! از سایت زیر هم می توانید ساعت های فلش را دانلود و در ارائه خود استفاده کنید.

سایت دانلود ساعت های فلش برای پاورپوینت

پیشنهاد می کنیم که اگر علاقه مند به نحوه ی اضافه کردن تایمر به پاورپوینت هستید، پست زیر را مطالعه کنید.

آموزش اضافه کردن تایمر به پاورپوینت

ادامه مطلب