بازدید: 293 بازدید
آموزش تغییر فونت پاورپوینت به صورت یکجا

خوشحالیم که در سایت طرحیکا میزبان شما هستیم. با ما همراه باشید تا با ترفند تغییر فونت پاورپوینت یکجا و به صورت خودکار آشنا شوید. با این تکنیک می توانید به جای تغییر دستی فونت ها در تک تک اسلایدها، فونت همه ی اسلایدها را به صورت یکجا تغییر دهید. در نتیجه خیلی سریع می توانید فونت متن ها را عوض کنید. به علاوه ممکن است بخواهید یک عبارت یا کلمه را در کل اسلایدها عوض کنید. در ادامه روش تغییر و جایگزینی یک کلمه یا عبارت به صورت خودکار را نیز آموزش می دهیم.

تغییر فونت پاورپوینت به صورت یکجا

فرض کنید فونت متن های یک پاورپوینت Shabnam است و می خواهید آن را با فونت B Nazanin جایگزین کنید. برای تغییر فونت پاورپوینت یکجا ابتدا مطابق شکل زیر، از نوار ابزار بالا روی تب Home کلیک کنید (مرحله 1). سپس روی فلش کنار Replace در سمت راست کلیک کنید (مرحله 2). در پنجره ی باز شده، دو گزینه ی Replace و Replace font نمایش داده می شوند. در ادامه روی گزینه ی Replace font کلیک کنید (مرحله 3).

آموزش تغییر فونت پاورپوینت به صورت یکجا بخش اول

سپس پنجره ای مطابق شکل زیر باز می شود. مطابق این شکل، از بخش اول، فونتی را که می خواهید عوض کنید، انتخاب کنید. سپس از بخش دوم، فونت جدیدی را که می خواهید جایگزین کنید، انتخاب کرده و در نهایت روی Replace کلیک کنید. با این کار به صورت خودکار تمامی فونت ها عوض می شوند.

آموزش تغییر فونت پاورپوینت به صورت یکجا قسمت دوم

این روش فونت مربوط به اسلایدها، شکل ها، جداول و تکست باکس ها را تغییر می دهد اما فونت نمودارها بدون تغییر باقی می ماند و باید به صورت دستی آن ها را تغییر دهید.

جستجوی یک کلمه یا عبارت در پاورپوینت و جایگزین کردن آن

علاوه بر تغییر فونت پاورپوینت یکجا و به صورت خودکار، ممکن است یک پاورپوینت یا قالب پاورپوینتی داشته باشید که بخواهید یک کلمه یا عبارت را در آن جستجو کنید یا تمامی آن عبارت ها را به صورت خودکار تغییر دهید. این قابلیت هم در نرم افزار پاورپوینت و هم در نرم افزار ورد وجود دارد و به راحتی می توانید عبارت ها یا کلمه ها را به طور خودکار تغییر دهید. با این کار صرفه جویی زیادی در وقت می شود.

فرض کنید قالب پاورپوینت پایان نامه زیر را از سایت ما تهیه کرده باشید (برای مشاهده این قالب می تونید روی قالب پاورپوینت پایان نامه منودار کلیک کنید). عنوان فصل ها به صورت یک منو در تمامی اسلایدها تکرار شده است. اگر بخواهید عنوان یک فصل را در تمامی اسلایدها به صورت خودکار عوض کنید، مطابق شکل زیر در نوار ابزار بالای پاورپوینت روی تب Home کلیک کنید (مرحله 1). سپس از سمت راست مطابق شکل زیر روی گزینه Replace کلیک کنید (مرحله 2). همچنین می توانید از کلید میانبر ctrl+H استفاده کنید تا پنجره ی جستجو و جایگزینی کلمه باز شود.

آموزش جستجو و تغییر کلمه در پاورپوینت به صورت یکجا بخش اول

با کلیک روی گزینه ی Replace پنجره ای مطابق شکل زیر باز می شود. فرض کنید می خواهید عنوان فصل سوم را از عبارت روش تحقیق به روش پژوهش تغییر دهید. در بخش اول پنجره ی باز شده، عبارتی را که می خواهید عوض شود وارد کنید مثلاً روش تحقیق (مرحله 3). سپس در بخش دوم عبارت جایگزین را وارد کنید مثلاً روش پژوهش (مرحله 4). در نهایت با کلیک روی گزینه Replace all به جای عبارت روش تحقیق در کل اسلایدها، عبارت روش پژوهش جایگزین می شود. اگر بخواهید بررسی کنید که عبارت روش تحقیق در کدام اسلایدها به کار رفته کافی است روی گزینه Find Next کلیک کنید. با هر بار کلیک کردن روی این گزینه، می توانید مشاهده کنید که کجاها به کار رفته است.

آموزش جستجو و تغییر کلمه در پاورپوینت به صورت یکجا قسمت دوم

در نهایت با زدن گزینه Replace all پیامی نشان داده می شود که تعداد عبارت هایی که جایگزین شدند را نشان می دهد. برای مثال در این قالب پاورپوینت 49 عبارت روش تحقیق با روش پژوهش جایگزین شده است.

آموزش جستجو و تغییر کلمه در پاورپوینت به صورت یکجا بخش سوم

جمع بندی

در این پست با ترفند تغییر فونت پاورپوینت یکجا و به صورت خودکار آشنا شدیم و در ادامه روش جستجو و تغییر عبارت یا کلمه در پاورپوینت را هم بررسی کردیم. اگر در مورد این موضوع سوال یا مشکلی دارید از بخش نظرات می تونید مطرح کنید. در صورت تمایل می تونید سری به قالب های پاورپوینت آماده ما در این سایت بزنید، برای این کار کافیه روی دانلود قالب پاورپوینت حرفه ای بزنید.

ادامه مطلب