بازدید: 47 بازدید
ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی Gamma.app

به کمک هوش مصنوعی می توانید در مدت زمان کوتاهی یک پاورپوینت خوب بسازید. برای این کار کافی است به یکی از ابزارهای هوش مصنوعی مراجعه کنید و موضوع مدنظرتان را بنویسید و در عرض یکی دو دقیقه پاورپوینت خودتان را تحویل بگیرید!! یکی از ابزارهای هوش مصنوعی خوب که از زبان فارسی پشتیبانی می کند، هوش مصنوعی گاما به آدرس Gamma.app است. متاسفانه این سایت در حالت عادی برای ایرانی ها باز نمی شود و باید با چیزی که می دانید این تحریم را دور بزنید. پس برای استفاده از این سایت ابتدا آن ابزاری که می دانید روشن کرده و سپس وارد سایت گاما شوید. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که آموزش ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی گاما را در ادامه مطالعه کنید.

مراحل ساخت پاورپوینت فارسی با هوش مصنوعی

برای استفاده از هوش مصنوعی گاما مراحل زیر را طی کنید.

مرحله یک: ثبت نام در سایت گاما

ابتدا ابزار دور زدن خود را روش کنید و وارد سایت Gamma.app شوید. در بالا سمت راست، اگر قبلا حساب کاربری ساختید، روی گزینه Login کلیک کنید. اگر قبلا در این سایت ثبت نام نکردید، برای ثبت نام، روی گزینه Sing up for free کلیک کنید.

صفحه اصلی سایت هوش مصنوعی Gamma

سپس می توانید با جیمیل خود یا ایمیل دیگری در این سایت ثبت نام کنید. اگر روی کامپیوتر یا موبایلتان اکانت جیمیل دارید، با زدن روی گزینه Continue with Google می توانید به راحتی و بدون ایجاد پسورد وارد این سایت شوید.

مرحله ثبت نام با ایمیل در سایت Gamma

مرحله دو: ساخت یک فضای کاری

با وارد شدن به این سایت، پنجره زیر به شما نمایش داده می شود. در این پنجره روی گزینه Create workspace کلیک کنید.

سپس از شما سوال می شود که از این سایت به چه منظوری استفاده می کنید، می توانید گزینه For personal use یعنی استفاده شخصی را انتخاب کنید. سپس یک سوال جدید باز می شود با عنوان ” ?

مراحل ثبت نام در سایت gamma

مرحله سه: انتخاب روش ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی Gamma

سپس پنجره ای مطابق شکل زیر باز می شود. در این پنجره می توانید انتخاب کنید که به کمک چه اطلاعاتی پاورپوینت شما ساخته شود. گزینه اول از سمت راست یعنی Import a file به شما اجازه می دهد که فایل هایی مانند pdf، پاورپوینت یا ورد را وارد کرده و پاورپوینت شما از روی آن ها ساخته شود. گزینه وسطی یعنی Generate به شما این امکان را می دهد که تنها با وارد کردن یکی دو جمله از آن بخواهید که برای شما پاورپوینت بسازد. گزینه سمت چپ یعنی Paste in text به شما این امکان را می دهد که یک متن را از جایی کپی کرده و وارد کنید (مثلا کپی از ویکی پدیا یا سایت های دیگر، یا کپی کردن از یک فایل ورد) و از آن بخواهید که از روی آن متن ها، پاورپوینت بسازد. 

انتخاب نحوه ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی گاما

مرحله چهار: انتخاب زبان و نوشتن موضوع پاورپوینت

با انتخاب گزینه Generate پنجره زیر باز می شود. در این پنجره می توانید، نوع فایلی که می خواهید ساخته شود (پاورپوینت، سند، صفحه سایت) انتخاب کنید. گزینه Presentation را انتخاب کنید تا فایل نهایی شما از نوع ارائه (مثلا پاورپوینت یا گوگل اسلاید) باشد. سپس تعداد اسلایدها را انتخاب کنید. (به صورت پیشفرض روی 8 قرار دارد. انتخاب اسلایدهای بیشتر مثلا 25 اسلاید، نیاز به حساب Pro دارد). در این سایت، هر اسلاید با نام card شناخته می شود. سپس زبان را از روی انگلیسی (English) به فارسی تغییر دهید. در پنجره ی Describe what you’d like to make موضوع پاورپوینت خودتان را تایپ کنید. مثلا ” معرفی بیت کوین و مقایسه آن با ارزهای فیات” 

انتخاب زبان و موضوع ساخت پاورپوینت در سایت Gamma

با وارد کردن موضوع پاورپوینت، گزینه ی Generate outline فعال می شود. روی این گزینه بزنید.

نوشتن موضوع پاورپوینت در سایت هوش مصنوعی گاما

مرحله پنج: انتخاب و ویرایش عنوان اسلایدها

در ادامه پنجره زیر باز می شود و 8 عنوان برای اسلایدها پیشنهاد می دهد. همان طور که در گوشه سمت راست و پایین این پنجره مشخص است، برای ساخت این پاورپوینت با 8 اسلاید، 40 سکه از شما کم می شود. موقع ثبت نام با هر ایمیل به شما 400 سکه داده می شود. یعنی در کل 80 اسلاید به صورت رایگان می توانید بسازید. برای ساخت اسلایدهای بیشتر یا باید اکانت pro را خریداری کنید یا با روش هایی مانند دعوت از دوستان، سکه های خودتان را افزایش بدهید.

انتخاب عنوان برای اسلایدها در سایت Gamma

در همین صفحه می توانید عنوان های پیشنهادی را ویرایش کنید یا عناوین جدیدی را به کمک گزینه Add card اضافه کنید. در قسمت setting می توانید میزان متن در هر اسلاید را انتخاب کنید. گزینه Brief برای حجم متن کم، گزینه Medium برای میزان متن متوسط و گزینه Detailed برای حجم متن زیاد قرار داده شده است. ما گزینه پیشفرض یعنی Medium را قرار می دهیم. در قسمت Image source می توانید انتخاب کنید که عکس های به کار رفته در اسلایدها از اینترنت گرفته شوند یا به کمک هوش مصنوعی ساخته شوند. برای مثال ما گزینه Generate Images with Ai را انتخاب می کنیم تا تصاویر اسلایدها به کمک هوش مصنوعی ساخته شوند. سپس روی Continue کلیک می کنیم.

اضافه کردن عنوان و میزان متن در هر اسلاید در سایت Gamma

مرحله شش: انتخاب قالب و ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی

در ادامه صفحه زیر باز می شود. در این صفحه می توانید تم و قالب مد نظر خودتان را از قسمت سمت راست انتخاب کنید. در نهایت روی گزینه Generate بزنید. حدود چند دقیقه ای صبر کنید تا متن ها و عکس ها ایجاد و در نهایت فایل ارائه شما آماده شود.

انتخاب تم و قالب پاورپوینت در سایت هوش مصنوعی Gamma

مرحله هفت: ذخیره ی اسلایدهای ساخته شده به فرمت پاورپوینت (pptx)

در ادامه اسلایدها ساخته شده و صفحه زیر نمایش داده می شود. از گزینه های سمت راست می توانید برای ویرایش اسلایدها در همین سایت استفاده کنید یا اینکه فایل نهایی را دانلود کرده و ویرایش های لازم را در نرم افزار پاورپوینت انجام دهید. می توانید لینک ارائه ی ساخته شده را برای دیگران هم بفرستید تا آن ها بدون نیاز به پاورپوینت و از طریق همین سایت، اسلایدها و ارائه ی شما را ببینند. در نهایت برای ذخیره ی اسلایدها به فرمت پاورپوینت، روی گزینه Share در بالای صفحه کلیک کنید.

ویرایش اسلایدهای ساخته شده با هوش مصنوعی سایت گاما

با زدن روی گزینه Share یک پنجره باز می شود. در بالای این پنجره 4 گزینه قرار دارد. گزینه Export را انتخاب کنید سپس Export to Power point را انتخاب کنید. یکی دو دقیقه صبر کنید تا فایل شما آماده و دانلود شود. اگر خطا داده شد، دوباره امتحان کنید و ایمیل خودتان را نیز چک کنید، چون پاورپوینت ساخته شده به ایمیل شما هم ارسال می شود.

ذخیره ی پاورپوینت ساخته شده با سایت Gamma

 

در نهایت فایل نهایی آماده می شود. این فایل نیازمند راستچین کردن و تغییر فونت ها در پاورپوینت است. فایل پاورپوینت ساخته شده در این آموزش را از لینک زیر می توانید دریافت و مشاهده کنید.

پاورپوینت ساخته شده با هوش مصنوعی گاما در مورد بیت کوین

در این آموزش، روش ساخت پاورپوینت با هوش مصنوعی سایت Gamma را توضیح دادیم و مرحله به مرحله با آن آشنا شدیم. در پست 10 سایت هوش مصنوعی برای ساخت پاورپوینت ابزارهای دیگری هم برای ساخت پاورپوینت به کمک هوش مصنوعی معرفی کردیم که پیشنهاد می کنیم، ببینید. در صورتی که شما هم از این سایت برای ساخت پاورپوینت استفاده کردید، لطفا تجربه خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین اگر سوالی داشتید از قسمت نظرات همین پست می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

اگر برای پاورپوینت خودتون دنبال قالب های حرفه ای و زیبا هستید، قالب های زیر رو به شما پیشنهاد می کنیم که شامل قالب های پاورپوینت رایگان نیز هستند.

قالب پاورپوینت پایان نامه

قالب پاورپوینت مذهبی

قالب پاورپوینت شرکتی

قالب پاورپوینت پزشکی

قالب پاورپوینت مهندسی

قالب پاورپوینت روانشناسی

ادامه مطلب